מדוע נדרשת התמחות ספציפית בהתחדשות עירונית?

בשנים הראשונות של תחילת העבודות במסגרת התחדשות עירונית ליזמים לא היה את הידע שיש בידיהם היום, היו חסרים חוקים ותקנות כך שיזמים רבים לקחו פרויקטים תחת חסותם, גם מבלי שידעו איך לטפל בהם. כיום ניתן למצוא יזמים רבים בשוק עם ידע מצטבר והתמקצעות מתקדמת.

"עם השנים יזמים רבים הבינו כי התחדשות עירונית דורשת התמחות ספציפית", מציינים אנשי קפיטל גרופ את ההתמודדות עם הבעיות השונות שצצות תוך כדי העבודות. המחסור ביזמים עדיין קיים, אך יש שיפור ניכר לעומת שנים קודמות, מעט פרויקטים אך הם בעלי סטנדרטים גבוהים.

בשנים הראשונות של ההתחדשות העירונית, יזמים לא ידעו לזהות מראש בעיות שעלולות לצוץ תוך כדי העבודות, בשל חוסר ניסיון והתמקצעות. "כל יזם היום יודע ממה להזהר, בשל כוויות העבר", מסבירים אנשי קפיטל גרופ את החשיבות של ניסיון בפרויקטים מסוג זה. "אין ספק כי לניסיון משקל רב בהתמודדות עם פרויקטים אלו, שנחשבים למורכבים".

תמונות מהשטח - קפיטל גרופ.

תמונות מהשטח – קפיטל גרופ.

צמצום טווח הטעויות

בחינה מוקדמת של פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, נוגעת בתחומים רבים ויש להבין את כל ההשלכות והמשמעויות, כבר לפני לקיחת הפרויקט. את התובנה הזו ניתן לרכוש עם השנים או להעזר בניסיון מקצועי של אחרים על מנת להמנע מטעויות ולקצר את התהליכים. "הטעויות נובעות מכך שהיזם לא מצליח לראות את התמונה המלאה ולא מבצע בדיקות מול כל הגורמים המקצועיים", מסבירים אנשי קפיטל גרופ.

כמו היזמים בתחום, כך גם הדיירים, לומדים ומתמקצעים. קיימת התפקחות מגמתית מצד הדיירים, הם כבר יודעים לזהות יזמים מקצועיים בעלי נסיון, הם מעריכים כנות והצפת בעיות ולא הבטחות שווא מצד היזמים.

 

אהבת? דרג!

על אודות קפיטל גרופ בע"מ

קבוצת קפיטל גרופ בע"מ הינה חברת הנדל"ן המובילה והמתקדמת ביותר בישראל . רוצים לקבל מידע על הפרויקטים של קפיטל גרופ? הכנסו לאתר והתרשמו!
פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, תמ"א 38, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.